Advertisements

Amazon Handmade

 

Co je Amazon Handmade?

Nový rozměr prodejů na Amazonu po celém světě je Amazon Handmade platforma. V Americe přes tuto platformu prodává začátkem roku 2019 přes 150 000 výrobců. Na německém Amazonu jsou jich tisíce.

Amazon prezentuje tuto platformu jako šanci pro malé výrobce a především pro ženy. Je to forma jak z pohodlí své malé domácí dílny vydělat a prodávat do celého světa.

Amazon Handmade je určený pro prodejce, kteří mají zajímavé ruční výrobky. V České Republice je jedna ze známějších stránek např. Fler.cz. Ze zahraničních stránek vznikla konkurence např. ETSY.

Vstup do HandMade „zóny“ Vám bude umožněn až po vyplnění vstupního dotazníku. Odpovíte na 4 strany otázek, nahrajete potřebné fotografie produktů, výroby a výrobního procesu a čekáte, zda projdete užším výběrem Amazonu.

Poplatky Amazon Handmade prodejce

Rozdíl mezi klasickým prodejem na Amazonu formou “ Fulfillment by Merchant“ ( dále „FBM“) a Amazon Handmade je celkem výrazný. Jako FBM si na začátku můžete vybrat formu prodeje bez vstupních poplatků. Handmade prodejce je nucen mít tak zvaný Professional account, což znamená měsíční poplatek $39.99. Tento poplatek bude účtován od 31. prosince 2019. Do konce roku 2019 pokud začnete s Amazon handmade a neprodáte více jak 40 produktů za měsíc, neplatíte měsíční poplatek.

Dalším poplatkem je Referral fee. Což je poplatek za prodej produktu, který je u ručních výrobků na Amazonu 15%, nejméně však $1.

handmade_3

Jaké zboží je pro Amazon Handmade vhodné?

Amazon se soustředí na kvalitu zboží, které přes tuto platformu prodává. Určitě se tedy vyplatí prodávat pouze kvalitní výrobky.

Tím, že zboží zasíláte po Evropě ( v případě prodeje FBM/, je potřeba myslete na správné balení a volit produkty, které se při přepravě nepoškodí. Určitě nedoporučuji prodávat skleněné vázy :-). Naopak šperky, textil, dřevo a kov jsou ideálním materiálem na přepravu.

První kroky pro vstup na Amazon Handmade?

  1. Nachystejte si podklady ve formě fotografií produktů, provozovny, dílny a výrobního procesu.
  2. Zvolte si zemi, ve které chcete prodávat.: AMAZON HANDMADE

handmade_1

 

3. Vyplňte 4 stránkový dotazník na stránkách a odešlete Amazonu.

handmade_2

Chcete začít prodávat na Amazon Handmade, ale potřebujete pomoci s registrací? 

Ráda Vám s registrací a následným zalistováním produktů pomohu.

 

Advertisements

Comments are closed.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogerům se to líbí: